: Bilgisayar Performansınızı Arttırın
Android Oyun Hilesi

Bilgisayar Performansınızı Arttırın

Savaş Can Altun
5 sene önce

Bilgisayarların en şikayet ettiğimiz yönü performans düşüklüğüdür. Bunların çeşitli nedenleri vardır. Az sonra bilgisayarların performansının azalmasına neden olan etkenleri açıklayacağım. Sizler de bu etkenlere dikkat edip uygulayacaksınız. Böylece bilgisayarınızın performansını arttırmış olacaksınız.

Bilgisayar performansını etkileyen önemli etkenlerden biri arka plan resmidir. Arka plan resmini çeşitli renklerden oluşan bir resim yapmayın. Daha çok tek renk arka plan resmi kullanın. Fotoğrafta gördüğünüz klasik Windows 7 arka plan resmi olabilir.

bilgisayar-windows-masaüstü

 

Bilgisayarınızda kullanmadığınız programları kaldırın. Ne kadar fazla program olursa o kadar çok performans tüketimi olur.
Her gördüğünüz programı bilgisayara yük etmeyin. Yoksa performansınız düşer. Ayrıca virüs de kapabilirsiniz. Böyle olursa bilgisayarınız virüslerden etkilenir ve yavaşlar.
Virüs programı kullanın. Kaspersky ürünleri hariç. Çünkü bilgisayarınızdan kaldıramıyorsunuz.
Virüs programının yanında Malware koruyucu da edinin. Malwarebytes Anti Malware’yi öneririz. Bu bağlantıdan programı inceleyebilirsiniz.
Sık sık kullandığınız tarayıcıda geçmişi, çerezleri silin. Çünkü zamanla bunlar da bilgisayara yük olmaya başlarlar.
Bilgisayar açılırken otomatik açılan programların otomatik açılmasını önleyin. Bunlar da performanstan payına düşeni alırlar.
Anlattığım bu şeylere dikkat ederseniz bilgisayarınızın performansı iyi olacaktır.

Bu Yazıyı Paylaş : Bilgisayar Performansınızı Arttırın kutladı yazısını paylaş Bilgisayar Performansınızı Arttırın yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Merhabalar bildiğiniz gibi windows 10 tanıtıldı beta versiyonu olarak sunuldu ve indirmek isteyenler için paylaşıldı 8 e göre bir çok d...
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere WampServer  in 64 bit versiyonunda genelde çıkan msvcr100.dll  sorunun çözümünden bahsedeceğim. ben...
Bu dersimizde Bilgisayarı Bir süre sonra otomatik kapanmasını nasıl sağlayacağımızı anlatacağım. bu işlem için çeşitli programlar...
Bilgisayarınız tüm özeliklerini öğrenmek için piyasada bir çok program mevcut hatta coğunun adını duymuş veya kurmuş dahi ola bilirs...
Yorumlar
    Bilgisayar Performansınızı Arttırın Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.