: Dünyadaki Yasaklı 10 Yer !
Android Oyun Hilesi

Dünyadaki Yasaklı 10 Yer !

Savaş Can Altun
4 sene önce

Bir gün canınız dünyayı gezmek isterse. her yere gide bileceğinizi düşüne bilirsiniz ama aslında olay pek öylede sayılamaz. dünyada istesenizde  göremeyeceğiniz bazı yerler var.  buralar genelde askeri calışmalar için bulunan yerler bunların arasında en çok merak ettiğim yer ise 51.bölge denilen amerikadakı gizli üst. burada ufo araştırmaları içinde kullanıldığını söyleyenlerde var.  neyse ben şimdi  size dünyada görmek istesenizde göremeyeceğiniz 10 yerleri sizlerle paylaşacağım.

10.Mezhgorye :

Mezhgorye

Mezhgorye Rusya’da bulunan bir kasaba. Bu kasabadaki insanların  Yamantaw dağında gizli işler yaptığına inanılıyor. bunun sebebi ise buraya dışarıdan kimsenin alınmaması. burada amerika tarafından desteklenen  bir üst olduğu düşünülüyor.

9. Vatika’nın Gizli Arşivleri :

vatikanın-gizli-arsivleri

Vatikan’da her yeri görme özgürlüğüne sahipsiniz . ama gizli arşivler hariç…

8. Club 33 :

club-33

Düşünülenin aksine Disneyland’da içki ruhsatı bulunan birçok restarurant bulunuyor. Ancak normal günlerde içki servisi yapılmıyor. Bu yerler , içki ruhsatlarını sadece “private party”  için kullanıyorlar.

7. Moskova Metro 2 :

moskova-metro

Moskova’da bulunan Metro 2 istasyonunun Stalin zamanında inşaa edildiği söyleniyor. Gazetecilerin belirttiğine göre Metro 2 istasyonunun varlığı  Gizli servis ve Metro yönetimi tarafından ne onaylanmış ne de reddedilmiş.

6.White’s  Gentlemen’s Club :

White’s  Gentlemen’s Club

Whites’s İngiltere’nin en ayrıcalıklı club’ı. 1693 yılında İtalyan Francesco Bianco (Francis White) tarafından ozamanlar yeni bulunmuş olan sıcak çikolatayı satmak için kurulmuş. Çok kısa sürede de çok tipik ancak çok özel bir club haline gelmiş. Bu club’ta insanlar değişik şeyler üzerine bahse giriyorlarmış. Örneğin  yapmur damlasının önce hangi cama vuracağı hakkında bahisler açılıyormuş.

5. 51. Bölge :

51bolge

51. Bölge , Amerika’nın Nevada bölgesinde bulunan bir askeri üst.  Bu üst, silah ve uçaklarda yapılan testler için kullanılıyor. Bu bölgeye giriş tamamen yasak. Söylenenlere göre 51. Bölgede ayrıca UFO larla ilgili araştırmalar da yapılıyormuş. ayrıca burdaki askerlerde her hangi bir simge vs.. bulunmuyor. ayrıca bölgeye 50 km ‘den fazla yaklaşılması yasak eğer daha fazla yaklaşırlar ise yüksek miktarda para cezasına çarptırılıyorlar eğer dahada fazla ileri giderlerse  vurularak öldürülüyorlar.  yani askerler vur emrine sahip.

4. 39. Şube :

39sube

 

39. Şube Kuzey Kore’nin en gizli kuruluşlarından biri. Kuzey Kore’nin kurucusu olan Kim Il-Sung’un ölümünden sonra başa geçen oğlu ve ailesinin paralarını kontrol etmek için kurulmuş bir kuruluş.

3. Ise Grand Tapınakları : 

Ise Grand Tapınakları

Ise Grand tapınakları Japonya’nın en kutsal tapınağı. Bu tapınakta yaklaşık 100 tane mabet bulunuyor. Bu mabetler “Amaterasu ” yani güneş tanrısına adanmış. Burda bulunan mabet her 20 yılda bir yıkılıp tekrar inşaa ediliyor. Çünkü bu şekilde ölüm ve yeniden-doğuş döngüsü tamamlanmış oluyor.

2. Weather Dağı- Olağanüstü Durumlar Operasyon Merkezi :

Weather Dağı- Olağanüstü Durumlar Operasyon Merkezi

Burası bu listede halka açık olan tek yer ama kesinlikle kimsenin de girmek istemeyeceği bir yer. Burası dünya’da herhangi bir felaket olursa sığınabilinecek son yer . Yani “son umut noktası”. 1950′li yıllarda soğuk savaş sırasında inşaa edilen bu yer , halen geçerliliğini koruyor.

1. RAF Menwith Tepesi : 

RAF Menwith Tepesi
Bu bölge İngiliz ordusuna ait. Dünya’nın en büyük elektronik izleme istasyonu. Bu istasyonda Amerika’ya ait de bir çok uydu bulunuyor. Bu yer , soğuk savaş sırasında Sovyetler Birliğini izlemek için kurulmuş. Şimdi de terorist saldırılarını izlemek için kullanılıyor ve buraya kesinlikle dışarıdan bir kişinin girmesi yasak.

Bu Yazıyı Paylaş : Dünyadaki Yasaklı 10 Yer ! kutladı yazısını paylaş Dünyadaki Yasaklı 10 Yer ! yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Merhaba arkadaşlar internet de illaki görmüşsünüzdür hep yurt dışından bazı yerlerin manzaraları falan paylaşılıyor bende bizim ü...
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere vk.com embedlerdeki hataları nasıl gidereceğinizi anlatacağım. Misal veriyorum siteleriniz var vk...
Merhaba arkadaşlar skype kullanıcılarını sevindirecek haberlerden biri olan online olarak skype görüşmesi yapmanızı sağlayan skype web...
Merhaba arkadaşlar asphalt serisinin yeni oyunu olan Asphalt Nitro için hazırlamış olduğumuz mod apk sayesinde sınırsız para ve araç...
Yorumlar
    Dünyadaki Yasaklı 10 Yer ! Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.