: jQuery ile Sekme Yapımı
Android Oyun Hilesi

jQuery ile Sekme Yapımı

Savaş Can Altun
5 sene önce

Bildiğiniz üzere uzun içerikler kullanıcıyı genelde iyi yönde etkilemez ayrıca basit web tasarım işlerinizde sayfalar için ayrı ayrı dosyalar oluşturmanız gerekir bu da sitenizin hızını ve kalitesini düşürecektir. ama işte burada işe jQuery giriyor jQuery ile sekmeler yaparak 2 3 4 5 10 dilediğiniz kadar sekme oluşturup farklı sayfalara gitmektense tek bir  sayfada yapa bilirsiniz.

Hadi şimdi sizinle basit bir sekme yapalım..

(Geliştirmek size kalmış : ) ) 

Kodumuz :

Burada aslında href=”javascript:void(0);” özelliğini kullanmayabiliriz, ancak ie6 ve 7 bu durumda link tanımlarında sorun çıkarıyor.

HTML’de dikkat edeceğimiz bir kaç yer var. Link sınıf tanımı(örn:) ve sekme içeriği sınıfları birbiri ile aynı olmalıdır.

Neyse devam edelim..

Şimdi jQuery dosyamızı sayfamıza tanıtalım.

</body> kodunun üstüne ekleyin.

ardından içine jquery kodumuzu yazalım.

Kodlarımız sadece bukadar 3 kısımda  3 sayfa yapmış olduk 🙂 ve artık yeni sayfalar oluşturmak daha kolay ayrıca kücük alanlarda cok fazla şeyde sığdıra bilirsiniz..

Birdahaki dersimizde görüşmek üzere hoşça kalın  : )

Bu Yazıyı Paylaş : jQuery ile Sekme Yapımı kutladı yazısını paylaş jQuery ile Sekme Yapımı yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Uzun süredir javascript kategorisinde makale yazmıyordum arkadaşlar : ) Buna ara verdim şimdi sizlerle  resimi soldurma işlemini yapıcağ...
Merhaba arkadaşlar bu dersimizde sizinle beraber jQuery ile son model bir menü yapıcağız. Memünüzden Bir Görüntü : [caption width="...
Son işim olan www.ligsiz.tk'da tasarım yaparken sahibinin istediği birşey vardı siteye girenler. facebook sayfasını beğensin istiyordu d...
Bu dersimizde sizinle LightBox veya Modal box denilen türkçe olarak dersek açılır kutu yapımını anlatıcağım : = ) Bu dersimiz'd...
Yorumlar
  1. Ali dedi ki:

   peki bunlar da iframe kodu kullanılırmı

  2. wequantez1 dedi ki:

   ass

  jQuery ile Sekme Yapımı Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.