: PHP’ile Meta Tagları Çekme
Android Oyun Hilesi

PHP’ile Meta Tagları Çekme

Savaş Can Altun
4 sene önce

Merhaba arkadaşlar bu makalemde size php ‘‘ile nasıl bir sitenin meta bilgilerini çeke bileceğimizi göstereceğim.

Bu işlem için 1 adet fonksiyonumuz var buda get_meta_tags fonksiyonudur arkadaşlar.  bu fonksiyona url belirttikden sonra istediğimiz  bir sitenin meta bilgilerini çekip yansıta biliyoruz veya sadece  istediğimiz metaları çeke biliyoruz. Neyse fazla uzatmadan anlatıma geçeyim :=)

Pekiya ne yaptık yukar’da hemen anlatayım.

http://www.savascanaltun.com/  sitesindeki meta verilerini meta  adlı değişkene atadık ardından echo yani yazdır komutu ile  meta bilgilerinden sadece author ( yazar , site sahibi )  kısmını aldık ve ekrana yazdırdık.

Örnek onun çıktısı

Savaş Can Altun ‘olucaktır arkadaşlar. author  yerine kullana bileceğiniz 1 2 fonksiyonu daha alta yazdık’tan sonra konumu bitiriyorum arkadaşlar.

Bunları diğer meta’tagları ile’de [” “] kısmının içine ekleyerek uzata bilirsiniz  Bu makalemde bu kadar arkadaşlar umarım anlata bilmişimdir. herkese iyi günler dilerim.

Not : bazı bilgisayarlarda ( localhost ) ‘da calışmamaktadır.

Bu Yazıyı Paylaş : PHP’ile Meta Tagları Çekme kutladı yazısını paylaş PHP’ile Meta Tagları Çekme yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi php ile bir sitenin ekran görüntüsünü almak biraz uzun bir iş diye biliriz. bundan daha önce Snapito...
Merhaba arkadaşlar üzerinde calıştığım bir proje için paylaşılan Yazılardaki adresleri ( URL ) otomatik link'e çevirmem gerekiyordu b...
Merhaba arkadaşlar bugün PHP'de sizlere Skype Api hakkında döküman tanıtacağım. Burada kullanılan api Skype Durumu ile alakalı yani b...
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere glob() fonksiyonundan biraz bahsedeceğim. peki nedir ? neyin nesidir ? diye soracak olursanız. Glob...
Yorumlar
  1. teoman dedi ki:

   teşekkürler savaş abi 🙂

  2. Yiğit Velioğlu dedi ki:

   Teşekkürler savaş abi blogun çok yararlı.

  3. Cevat dedi ki:

   Teşekkürler sonunda anladım

  PHP’ile Meta Tagları Çekme Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.