: Araba Oyunu
Android Oyun Hilesi

Araba Oyunu

Savaş Can Altun
3 sene önce

Araba Oyunları
arasında yaratıcılığın konuşturulduğu birçok tür bulunmaktadır. Oyun yapımcıları arasında veya oyun geliştirme ekipleri arasında yaratıcılık konusunda sıkıntı yaşamayan bir grup var ise size keyif veren oyun sayısı da bir o kadar artabiliyor. Araba oyunlarının buna paralel olarak geliştirilmesi ise mümkün olabiliyor. Çünkü araba oyunlarında hiçbir sınır bulunmadığı için birçok farklılık oyuna dahil olabiliyor. Bilgisayar oyunlarında ise bundan çok farklı bir strateji kullanılıyor. Çünkü flash oyunlardaki kalitenin sınırlı olması bu konuda geliştirme ekiplerini biraz kısıtlayabiliyor. Sizlere bu makalemizde yaratıcılığın hat safhada olduğu en popüler oyunları tanıtacağız. Sizlerde bu oyunları deneyerek farklılığı hissedebilir, sevdiğiniz bu kategoride bulunan en güzel oyunları keşfedebilirsiniz.
Kağıt üzerinde çizgi arabalar oyununda tıpkı bir defter kağıdının üzerine çizilmiş arabaları göreceksiniz. Oyun içerisinde fark edeceğiniz en güzel nokta ise tamamen farklı olmasıdır. Çünkü günümüzde birbiri ile benzer yapıda olan oyun sayısı bir hayli fazladır. Bu oyunda ise size birçok farklılık birçok yenilik sunulmaktadır. İlk olarak sadece bir not defteri üzerinde yarışacağınız oyunda keşfetmeniz gereken basit engeller bulunacaktır. Bu engelleri keşfederek temkinli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Oyunda grafikler basit olduğu için kolaylık yaşayacağız açıktır. Fakat bazen beklemediğiniz bir noktada hızlı gittiğinizde aracınızın devrilme olasılığı olabiliyor. Bu gibi durumlarda aracın hızını ve dengesini optimum seviyede tutmanız gerekiyor. Araç devrildikten sonra o bölümü tekrar oynamanız gerektiği için aracın kontrolünü sağlamanız, diğer bölümlere hızlı bir şekilde geçmenizi sağlayacaktır.
Yaratıcılık konusunda diğer bir örnek ise gta şehri oyunudur. Gta şehri oyununda bilgisayar oyunu olan gta’nın konusu oluşturulmuştur. Araç ile birlikte şehirde özgürce dolaşabileceğiniz alanları kullanıp size verilen görevleri yapacağınız bu oyunda fazlasıyla keyif alacaksınız. İlk olarak görevlerinizi nasıl yapacağınızı size anlatan yönergeleri takip etmeniz gerekecek. Daha sonra bu yönergeler yardımıyla oyunu tamamlamaya çalışacaksınız. Başlarda basit olan oyun, ilerleyen bölümlerde size verilen görevler ile birlikte çok zor bir hale gelebilir. Bunu kolaylaştırmak için aracın kontrolünü her bir seviyede daha iyi bir şekilde ele almanız gerekiyor. Hızınızı ve kontrolünüzü sağladıktan sonra gta şehri oyununda başarılı olmamanız için hiçbir neden kalmıyor. Bu bilgisayar oyununun flash oyun versiyonunda ise gerçekçi yapıdan ziyade temel olarak aynı mantık yatıyor. Oyunda kontrolünü kaybetmemeniz gereken bir araç ve tamamlamanız gereken birçok görev sizi bekliyor.
Araba Oyunu
demişken çölde sürüş oyununu ele almadan geçmeyelim. Çünkü bu oyunda çöl ortamında ne kadar zor araç kullanabileceğiniz fazlasıyla anlatılmıştır. Çöl içerisinde kontrol etmeniz gereken aracı size verecekler ve önünüze birçok engel koyacaklar. Siz de bu engelleri aşarak aracın dengesini sağlayıp finale kadar gideceksiniz. Fakat her şey anlatıldığı kadar kolay olmadığı gibi oyunu oynadığınızda bunun zorluğunu rahatlıkla keşfedebileceksiniz. Diğer oyunlardan edindiğiniz tecrübe ile birlikte yön tuşları hakimiyetinizi maksimum seviyede tutarak arabanın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Önünüze aniden çıkan engeller içinse hız limitinizi ayarlamanızı öneririz. Böylece ilk bölümlerde yaşadığınız kolaylığı en zor bölümde bile yaşayabilirsiniz. Oyunlarda genel olarak gerçekçilik göze çarptığı için çöl ortamında kontrol edeceğiniz araçta ise birçok gerçekçilik görebilirsiniz. Size verilen aracın ne kadar zor kontrol edildiğini keşfettikten sonra ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bunun gibi araba oyunu kategorisinde birçok oyun bulabilir ve bu oyunları size ne kadar keyif vereceğini görebilirsiniz. Yapmanız gereken sevdiğiniz tarzdaki yarış oyununu veya araba kontrol etme oyununu bularak o oyundaki limiti zorlamak ve sıralamalarda başarılı sonuçlar elde edebilmektir.

Bu Yazıyı Paylaş : Araba Oyunu kutladı yazısını paylaş Araba Oyunu yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
KULLANICILARIN SUNUCUYA EN KOLAY ERİŞİMİ İÇİN ARTIK CDN KULLANILIYOR CDN (CONTENT DELIVERY NETWORK) Türkçe anlamı içerik dağıtım a...
Teknolojinin en gelişmiş çağlarında olmamıza rağmen bir türlü cehaleti kıramıyoruz. Gençlerimiz bir şeyleri öğrenmeleri için olan...
Merhaba arkadaşlar bugün xyz ( adult ) site sahipleri için bot ihtiyaçlarını karşılamaları adına hazırlanmış videobot.xyz adresin...
Nuhun Gemisi Kıbrıs incelemesi ve tercih nedenleri Kıbrıs en güzel tesisleri, en güzel denizleri, en güzel çarşıları ve elbette cas...
Yorumlar
    Araba Oyunu Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
ses izolasyon süngeri
Sponsor Reklamlar
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
akustik sünger akustik sünger
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.