: Biyografi Kimdirki
Android Oyun Hilesi

Biyografi Kimdirki

Savaş Can Altun
2 sene önce

Biyografi, temel cümle anlamı olarak kişilerin özgeçmişini yansıttığı bir alandır. Genel olarak da ünlülerin ve TV sektöründe çalışanların biyografileri önemli kılınmaktadır.

Günümüzde pek çok ünlünün biyografisini okumak mümkün! Hangi okuldan mezun olduğu, hangi işleri yaptığı, şuan hangi işi yapıyor olduğu, hangi proje de yer aldığının yanı sıra; temel özellikleri de bir anlam da bizlere sunmaktadır. Yaş, boy, kilo gibi önemli ayrıntılara önem veren biyografiler sayesinde de bir kişinin temel olarak neler yaptığını öğrenebilmek mümkün olmaktadır.

Genel olarak edebi bir metin olarak ele alınmaktadır. Bu yüzden de biyografilerin temel özellik bakımından bu dille yazılması fazlası ile önemlidir. Sıradan veya samimi bir dille yazılan doküman ise biyografi olarak değil, otobiyografi olarak bilinir. Aynı zamanda da bunu kendilerinin yazmaması gerekmektedir. Karşı tarafın yazacağı bir durum da adı tam anlamıyla biyografi olabilmektedir. Tanıtım yazıları hazırlanırken belli bir sıralamaya uymak fazlası ile önemlidir. Bu geçmişten, geleceğe doğru olmalıdır. Böylelikle doğru bir biyografi oluşturulacağı gibi, okuyuculara da geniş bir bilgi sunulmaktadır.
Bunlardan seçmece olarak hayat hikayesi o ünlünün yaşı,boyu kimdirki gibi sorulara cevap sunar.

Herhangi bir kişinin biyografisi yazılırken her zaman kanıtlara ve doğruluğa yönelik yazılar hazırlanmalıdır. Böyle bir yazı hazırlanmadığı taktir de biyografi tam olarak doğru bir cümle içerisinde yer almayacaktır. Bu nedenden dolayı da yukarı da sayılan kurallara uyulması fazlası ile önemlidir. Sizlere sunduğumuz bu anlam bütünlüğü, her zaman bir işleyişin tam anlamıyla yansıtılmasına yöneliktir.

Etiketler :
Bu Yazıyı Paylaş : Biyografi Kimdirki kutladı yazısını paylaş Biyografi Kimdirki yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
KULLANICILARIN SUNUCUYA EN KOLAY ERİŞİMİ İÇİN ARTIK CDN KULLANILIYOR CDN (CONTENT DELIVERY NETWORK) Türkçe anlamı içerik dağıtım a...
Teknolojinin en gelişmiş çağlarında olmamıza rağmen bir türlü cehaleti kıramıyoruz. Gençlerimiz bir şeyleri öğrenmeleri için olan...
Merhaba arkadaşlar bugün xyz ( adult ) site sahipleri için bot ihtiyaçlarını karşılamaları adına hazırlanmış videobot.xyz adresin...
Nuhun Gemisi Kıbrıs incelemesi ve tercih nedenleri Kıbrıs en güzel tesisleri, en güzel denizleri, en güzel çarşıları ve elbette cas...
Yorumlar
    Biyografi Kimdirki Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
ses izolasyon süngeri
Sponsor Reklamlar
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
akustik sünger akustik sünger
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.