: Teknolojinin Oyunlara Etkisi
Android Oyun Hilesi

Teknolojinin Oyunlara Etkisi

Savaş Can Altun
3 sene önce

Teknolojinin Oyunlara Etkisi

90 öncesi doğan birçok kişi bilir ki oyun denildiği zaman mahalle aralarında, kapı önlerinde ve sokaklarda oynanan körebe, elim sende, stop, yakar top gibi oyunlar oynanırdı. Bu tarihten sonra insanlık tarihine internet ve bilgisayar gibi kavramlar yavaş yavaş girmeye başlamış ve daha sonra oyunlar sokaklardan usul usul çekilip ilk önce atariler ile sonrasında ise bilgisayarlar ile ekranlara taşınmıştır. Atari ile başlayan oyunun yeni serüveni zaman içerisinde bilgisayar, play station, online oyun, telefon oyunları ve friv oyunları gibi çeşitlenmiş ve çoğalmıştır.
Son yıllarda gelişen oyun sektörü ve alanları içerisinde de hem online hem de bilgisayar oyunu olarak aynı kategoride ele alabileceğimiz friv oyunları ise bugün oyun kavramının geldiği son noktadır. Flash oyunları olarak internet ortamında başlanan ve ücretsiz olarak oynanan friv oyunları internet oyun dünyasına girmiş en yeni oyun türüdür. Arama motorları üzerinde arama yapıp oyun yazdığınızda karşınıza yüzlerce oyun sitesi çıkar. Ekranınıza gelen oyunlar genel olarak yarış, araba, savaş, Barbie, bulmaca oyunları gibi ayrı ayrı kategorize edilerek karşınıza çıkar. Ancak bu oyunlar klasik olarak herkes tarafından bilinen ve tanınan oyunlardır. Friv oyunları ise sahip olduğu özellikler ve yapım amacına göre bu oyunlara göre çok farklı bir yerdedir.
Friv Oyun Nedir?
Friv oyunları bir tür flash game oyunu olsa da sahip olduğu içerik ve özellikleri sayesinde bu tür oyunların bir üst versiyonu olarak değerlendirilir. Friv oyunları her yaştan kişinin eğlenceli vakit geçireceği, eğlenirken yeni şeyler öğreneceği bilgi içerikli bir oyundur. Eğitici ve öğretici bir oyun olması nedeniyle özellikle oyun çağında ki çocukların oynaması gereken önemli bir oyundur.
Çocuklara sosyal hayat kuralları, okul dersleri, pratik zeka ve modern bilim dalları hakkında bilgi verecek şekilde tasarlanan friv oyunları bu yönüyle en faydalı oyun türüdür. Her kesimden insanın genç yaşlı demeden büyük bir zevk ve keyifle oynayacağı friv oyunları sayesinde eğlenceli vakit geçirmek mümkün.
Friv Oyunları Nasıl Oynanır?
Friv oyunları bir tür flash game oyunu olduğu için oynanması oldukça kolay ve basittir. Oyunların tasarımları, grafikleri ve renkleri oyunun oynanmasını kolaylaştırıp oyunun daha iyi oynanmasına yardımcı olurken oyunların üzerinde yer alan açıklamalar sayesinde oyunun hangi tuşlarla oynanacağı ve amacın ne olduğu da açıkça belirtildiği için oyunu anlamak ve oynamak çok kolay.
Örneğin Friv oyun türleri arasında eğitici yönüyle dikkat çeken bir oyun olan şoför kursu oyunu ile okul servisi yapan otobüste şoför olarak öğrencileri toplayıp direksiyon ve trafik hakkında bilgi sağlanabilir. Bu oyunu oynamak için yön tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Sağ ve sol yön tuşları ile yön değiştirebilir yukarı ok tuşu ile hızlanabilir ve aşağı yön tuşu ile de yavaşlayabilirsiniz.
En Güzel Friv Oyunları Nelerdir?
Friv oyunları bu şekilde eğitici, eğlenceli, bilgi verici ve yeni bir oyun türü olduğu için başta çocuklar olmak üzere birçok kesim tarafından benimsendi ve çok sevildi. Birçok kişinin friv oyunlarına yönelmesi sonucunda da bazı friv oyunları daha fazla ön plana çıktı. Özellikle güncel oyunlarla birlikte üretilen friv oyunları daha çok seviliyor ve oynanıyor.
En popüler friv oyunları için de son günlerde milyonlarca kişi tarafından oynan ve büyük bir hırsa neden olan flappy bird friv oyunu bugünlerde milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Yine aynı şekilde angry birds friv, candy crush friv ve subway surf gibi friv oyunları da en çok sevilen ve oynanan friv oyunlarıdır.

Etiketler :
Bu Yazıyı Paylaş : Teknolojinin Oyunlara Etkisi kutladı yazısını paylaş Teknolojinin Oyunlara Etkisi yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
KULLANICILARIN SUNUCUYA EN KOLAY ERİŞİMİ İÇİN ARTIK CDN KULLANILIYOR CDN (CONTENT DELIVERY NETWORK) Türkçe anlamı içerik dağıtım a...
Teknolojinin en gelişmiş çağlarında olmamıza rağmen bir türlü cehaleti kıramıyoruz. Gençlerimiz bir şeyleri öğrenmeleri için olan...
Merhaba arkadaşlar bugün xyz ( adult ) site sahipleri için bot ihtiyaçlarını karşılamaları adına hazırlanmış videobot.xyz adresin...
Nuhun Gemisi Kıbrıs incelemesi ve tercih nedenleri Kıbrıs en güzel tesisleri, en güzel denizleri, en güzel çarşıları ve elbette cas...
Yorumlar
    Teknolojinin Oyunlara Etkisi Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
ses izolasyon süngeri
Sponsor Reklamlar
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
akustik sünger akustik sünger
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.