: Voleybol Kuralları
Android Oyun Hilesi

Voleybol Kuralları

Savaş Can Altun
4 sene önce

SPORCUNUN GÜVENLİĞİ SADECE KENDİ SORUMLULUĞUNDA MI?
Bir sporcunun başına gelebilecek en kötü durum sakatlanmalardır. Spor tarihi bu tür sakatlanmalarla doludur. Hatta spor hayatının bitmesine sebep olabilecek türde ağır sakatlanmalar dahi olabilmektedir. Daha da kötüsü spor yaparken hayatını kaybeden kişi sayısı da hiç de azımsanmayacak kadar çoktur.

Elbette ki bu, yapılan sporun türüne göre de değişebilmektedir. En son akla gelen spor kazası, kayak yaparken kafasını kayaya çarpıp maalesef ki hayatını kaybeden genç kızımızdır. Bu tür üzücü durumlar yaşanmaması amacıyla, hem sporcunun kendisi hem de diğer tüm yetkililer bu tür kazalardan korunmak için gerekli önlemleri almak zorundadır.

Basketbol, voleybol tarzı salon sporları kalp hastalıkları haricinde bu tarz ölümcül kazalara sahne olmamıştır. Yine de alınması gereken önlemler bu spor türlerinde de vardır.

Voleybolu örnek alalım. Voleybol kuralları olan bir spor olması yanı sıra voleybol saha ölçüleri dışındaki alanın da sporcular için güvenli olmasını gerektirir. Voleybol saha ölçüleri 9×12 metre eninde ve boyundadır. Ayrıca bu dikdörtgen alanın etrafında 3 metre açık alan olur. Çizgiler dışındaki bu alanın dışında kalan alanın sınırlarında oyuncunun dikkatini dağıtacak ve olası yaralanmalara sebep olacak hiçbir şey olmamalıdır.

Voleybolda kurallara da dikkat edilmesi gerekir. Hiçbir oyuncu, kendi takımından da karşı takımdan da bir diğer oyuncunun sakatlanmasına sebep olabilecek hareketlerden kaçınmalıdır. Bu hem spor etiği hem de katı voleybol kuralları arasındadır. Voleybol saha ölçüleri hesaplanırken topun alabileceği mesafe ve vuruş hızları dışında, oyuncuların bu anlamda güvenliği de hesap edilmiştir.

Yine voleybol kuralları dahilinde zemin sert özel bir ahşap-ki sıçramayı da sağlamak amaçlanmıştır- ya da özel sentetikten döşenmelidir. Karşılaşmalar esnasında oyuncuların yukarı, aynı anda sağa, sola ya da öne doğru sıçradıkları görülmektedir. Bu da topa vuruş yaptıktan sonra bazen dengesini kaybedebilmesine neden olmaktadır. İşte bu yere düşme sonucunda hiçbir yara almadan ayağa kalkıp oyununa devam edebilmesi önemlidir. Aksi halde bu tarz karşılaşmalarda, ortada oynayacak sporcu kalmaz.

Etiketler :
Bu Yazıyı Paylaş : Voleybol Kuralları kutladı yazısını paylaş Voleybol Kuralları yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
KULLANICILARIN SUNUCUYA EN KOLAY ERİŞİMİ İÇİN ARTIK CDN KULLANILIYOR CDN (CONTENT DELIVERY NETWORK) Türkçe anlamı içerik dağıtım a...
Teknolojinin en gelişmiş çağlarında olmamıza rağmen bir türlü cehaleti kıramıyoruz. Gençlerimiz bir şeyleri öğrenmeleri için olan...
Merhaba arkadaşlar bugün xyz ( adult ) site sahipleri için bot ihtiyaçlarını karşılamaları adına hazırlanmış videobot.xyz adresin...
Nuhun Gemisi Kıbrıs incelemesi ve tercih nedenleri Kıbrıs en güzel tesisleri, en güzel denizleri, en güzel çarşıları ve elbette cas...
Yorumlar
    Voleybol Kuralları Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
ses izolasyon süngeri
Sponsor Reklamlar
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
akustik sünger akustik sünger
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.