: Görsel Aramalarda Yükselmek
Android Oyun Hilesi

Görsel Aramalarda Yükselmek

Savaş Can Altun
5 sene önce

Bildiğiniz üzere günümüzde az cok herkezin Seo bilgisi var.  Günümüzde seo‘ya dikkat edilsede unutulan bir şey var Görsel Seo genelde seo deyince akla gelenler sitemap ekleme url kısaltma gibi şeyler. Ama seo sadece bunlarla bitmiyor.  ve Görsel Seo nekadar bilinmesede günümüzdeki etkisi oldukca fazladır.

Pekiya nedir bu görsel seo ? 

Hepiniz googlede arama yapmışsınızdır örnek  Atatürk yazdığınızda arama sayfasında resimlerini cıktığını görürsünüz. Pekiya bu resimler nasıl cıkar ? Atatürk ‘ü veya başka resimleri tanırmı ? böyle bir şey söz konusu değildir. bu resimler tamamen Görsel Seo ile alakalıdır.

Pekiya ne işe yarar ? 

Üstte örnek olarak Atatürk dedik bunla devam edelim googleye Atatürk yazan bir kullanıcı resimlerde sitenizi görürse ve tıkladığında siteniz hit alıcaktır. ayrıca günümüzde fazla görsel seo bilinmediğinden resimlerinizin yükselmesi işten bile değildir..

Pekiya Nasıl Görsel Seo Yaparım ? 

 Resim isimlerine önem verin : coğu blog ve web site sahipleri resimleri yüklerken alakasız isimler verir örnek ( image23.jpg ) google de bu kayıt olarak image23 yazıldığında gözükcektir. ve resminiz alakasız olucaktır. bunun yerine ataturk.jpg yapar isek aramalarda atatürk denildiğinde resminizin görünme şansı artıcaktır.

• Resimlere alt bilgi girin : resimlerinizi ekledikden sonra alt bilgi girmeniz önemlidir cünkü google,yandex vs.. arama motorları daha kolay resminizi bulucaktır.
Resim Başlıklarınız Kısa olmalı : birinci maddede belirtiğimiz gibi ismini açıkca girin ama uzatmayın örnek (atatürk-ün-resmi.jpg ) bu tarz resim başlıkları faydadan ise zarara neden olur.

Resimlerin Boyutunu Kücük tutun: elinizden geldikce resimlerinizin boyutlarını kücük tutun. cünkü bu arama motorları veya ziyaretcileriniz tarafından hoş karşılanmaz. Tavsiye : LightBox kullanın kücük resimi verip tıkladığında büyüte bilirsiniz..

• Resimlerinizi vurgulayın: Makale yazarken nasıl önemli kelimeleri vurguluyorsan resimlerdede aynı işlemi uyguların böylece resimleriniz daha kolay yükselecektir..

Bu maddeler dahada uzatıla bilir cünkü daha birçok etken vardır ama bu maddelere uyduğunuz taktirde Google Görsel Aramalar ‘da yükselmeniz daha hızlı olucaktır.

Bu Yazıyı Paylaş : Görsel Aramalarda Yükselmek kutladı yazısını paylaş Görsel Aramalarda Yükselmek yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere en iyi sosyal imleme sitelerinden oluşan bir liste sunacağım bu liste sayesinde alexa değerinizi vs.....
Bildiğinizi var sayıyorum. bilmiyorsanız söylüyorum : )  Film sitelerinin artık olmazsa olmazı diyebileceğimiz bir olay var daha doğrus...
Organik hit programlarını hepimiz duymuşuzdur. yararlı ve zararlı olduğunu konusu her zaman tartışılmıştır. peki google bu konuda nel...
Başlık biraz kötü oldu ama olsun :  ) WordPress 'tema geliştiren arkadaşlar fark ediceklerdir yan menü ( sidebar) 'da bileşenler paneld...
Yorumlar
    1. Acemiphoto dedi ki:

      Bilinmeyen noktalara değinen ve öğretici bir makale olmuş.Teşekkürler.
      (Bu arada “içten değildir” demişsiniz o bildiğim kadarı ile “işten bile değil” olması lazım.Yanlış biliyorsam özür dilerim.)

    Görsel Aramalarda Yükselmek Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.