: Sosyal Medyada Seo’nun Önemi
Android Oyun Hilesi

Sosyal Medyada Seo’nun Önemi

Savaş Can Altun
5 sene önce

Sizlerinde bildiği gibi bütün sosyal paylaşım sitelerindeki insanları hesaba katacak olursak, belkide milyardan fazla kitleye ulaşmamızın söz konusu olacağını göreceğiz. Bu yüzden bir websitesinin sosyal medyada aktif olmadığını düşünmek bile doğru değil. Başta Facebook olmak üzere, Dudu dünyanın önde gelen sosyal paylaşım ağları üzerinde ısrarla çalışıldığında sitenize ciddi anlamada kullanıcı gönderebilir.

Şimdi uzun emekler harcadıktan sonra Sosyal medyanın sitenize faydalarını başlıklar halinde anlatmaya çalışacağım.

1. Hedef Kitle Seçimi:  Sosyal medyanın site kurucularına en çok yardımcı olduğu önemli konulardan birisi hedef kitlenin belirlenmesi ve siteye yönlendirilmesi. Arama motorlarında malesef  bunu sadece açtığınız konulara girdiğiniz anahtar kelimeler aracılığı ile çözebilirsiniz. Fakat sosyal medya üzerinden oluşturacağınız sitenizle alakalı sayfa ve gruplarda hedeflediğiniz kitleyi toplamak ve siteye yönlendirmek sitenize ayrıca bir katkı sağlayacaktır. Sürekli gelişen sosyal medya zamanla kendi içinde arama motoru oluşturması da kaçınılmaz ki kısmi olarak bu özellik nerdeyse hepsinde  var.  Böylece sosyal medyada popüler olmanız size inanılmaz avantajlar sağlayacaktır.

2. Geri Dönüşüm: Bildiğiniz gibi google analytics siteye geri dönüş yapan kullanıcı oranını verir. Bunu sadece bir istatistik olsun diye vermediği kesin. Ki Google hiçbir şeyi iş olsun diye yapmaz. Geri dönüşüme Arama motoru olarak Google değer verdiği için istatistiklerde de site sahibine bunu gösterir. Bu yüzden çok iddialı bir şekilde geri dönüşümü ancak ve ancak sosyal medya üzerinden sağlayabileceğinizi söyleyebilirim. Bunun için sayfalarınıza  çok değer verip, sürekli güncel tutmalısınız. Hatta sitenize veri girmediğiniz durumlarda bile sosyal ağlardaki sayfalarınıza veriler girerek sayfalarınızın canlı kalmalısını sağlamanız gerekir.

3. Site Değerine Katkı: Sosyal paylaşım ağları genelde otoriter sitelerdir ve önce sitenizde paylaşılan bir verinin daha sonra sosyal paylaşım ağlarında yayılması sitenize güven ve değer sağlayacaktır.

 

Bütün bunların yanında sosyal paylaşım ağlarının SEO açısından katkıları saymakla bitmez. Bunu daha iyi anlamak için sitenizle alakalı SEO analizleri yapan platformlara baktığınızda, başta Facebook, Twitter, Dudu gibi sitelerde sitenizle alakalı kaç tane link paylaşıldığınıda göstermektedir.

Etiketler :, , ,
Bu Yazıyı Paylaş : Sosyal Medyada Seo’nun Önemi kutladı yazısını paylaş Sosyal Medyada Seo’nun Önemi yazısını paylaş
Yazar: Hakkında
Uzun bir süredir web işleri ile uraşan freelance calışan bir yazılımcı. www.savascanaltun.com ve www.saltun.net 'in kurucu ve geliştirici. freelance iş vermek için iletişim kısmından ulaşa bilirsiniz referanslarım ve uzmanlık alanlarım için üst menüden portfolyo kısmına tıklayınız.
Benzer Yazılar
Bildiğinizi var sayıyorum. bilmiyorsanız söylüyorum : )  Film sitelerinin artık olmazsa olmazı diyebileceğimiz bir olay var daha doğrus...
Başlık biraz kötü oldu ama olsun :  ) WordPress 'tema geliştiren arkadaşlar fark ediceklerdir yan menü ( sidebar) 'da bileşenler paneld...
Md5 Logo
Merhaba Arkadaşlar bu makalemde sizlere md5 şifreler nasıl kırdıklarını anlatmaya calışağım. Ama Öncelikle şunu bilinki 1 2 sözd...
Son günlerde oldukça fazla duyuyorum webmaster forumları olsun. bloglar olsun :) bazı kişiler hacklink banlatıyor diyor :) Ya şimdi bu ...
Yorumlar
    Sosyal Medyada Seo’nun Önemi Hakkında Yorum Yaz
Sponsorumuz
#
Sponsor Reklamlar
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
 Reklam Alanı
Son Yazılar
Kategoriler
Sponsorumuz
#
Etiketler


Sosyal Ağlarda Ben.

Tavsiye Linkler

Google Sıra Bulucu

Yandex.Metrica
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.